Dni Aeroklubu 2018

maj 8, 2018   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu. W dniach 9 – 10 czerwca już po raz piąty zapraszamy na lotnisko w Rybniku Gotartowicach wszystkich, którzy chcą w miłej atmosferze spędzić weekendowe popołudnie podziwiając popisy mistrzów akrobacji samolotowej i szybowcowej. Główna część pokazów w godzinach 15.00 – 19.00, ale już wcześniej na terenie imprezy będzie czynny Lunapark, będą odbywały się loty widokowe i będą czynne stosika z gastronomią i pamiątkami.

Szczegółowy program oraz informacje o atrakcjach sukcesywnie uzupełniamy na stronie DniAeroklubu.pl ale już teraz możemy zdradzić, że wystąpią m.in. Marek Choim, który da wspaniały pokaz akrobacji freestyle na samolocie Extra 330SC, w pokazie akrobacji szybowcowej – Jerzy Makula nowo mianowany prezes Aeroklubu Polskiego, czeska formacja Follow Me prezentująca loty w szyku (cztery samoloty!).

Po raz pierwszy do Rybnika przylecą zabytkowe samoloty związane z Polskimi Siłami Powietrznymi 1940-47: Tiger Moth, Taylorcraft Auster i DHC-1 Chipmunk. Te piękne zabytkowe maszyny będzie można podziwiać podczas Dni Aeroklubu 2018! Wkrótce informacje o pozostałych gwiazdach Pikniku.

Marek Choim

Follow Me