Dni Aeroklubu 2019

cze 25, 2019   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu. W dniach 29- 30 czerwca już po raz szósty zapraszamy na lotnisko w Rybniku Gotartowicach wszystkich, którzy chcą w miłej atmosferze spędzić weekendowe popołudnie podziwiając popisy mistrzów akrobacji samolotowej. Główna część pokazów lotniczych będzie miała miejsce w godzinach 15.00 – 19.00 (zarówno w sobotę jak i w niedzielę), ale już wcześniej na terenie imprezy będzie czynny Lunapark, wystawa statyczna sprzętu, będą odbywały się loty widokowe a także będą czynne stoiska z gastronomią i pamiątkami.

Szczegółowy program oraz informacje o atrakcjach sukcesywnie uzupełniamy na stronie DniAeroklubu.pl ale już teraz możemy zdradzić, że wystąpią m.in. Artur Kielak, który da wspaniały pokaz akrobacji freestyle, czeska formacja Follow Me zaprezentuje pokaz lotów w szyku (cztery samoloty!), Wojciech Hajdukiewicz zaprezentuje się przed rybnicką publicznością w dwupłatowcu Hatz Classica a grupa Firebirds da pokaz akrobacji zespołowej. Po raz pierwszy w Rybniku zaprezentuje się Maria Muś, która da pokaz pilotażu śmigłowca Bölkow Bo 105. Nie zabraknie skoków spadochronowych, pokazu paralotniarzy z Rybnickiego Klubu Paralotniowego, samolotów zabytkowych.

Ceny biletów – dorośli 15 zł, młodzież do lat 15 – wstep wolny, parking 10 zł. Bilety do nabycia w kasach przy wejściu na tren imprezy.
Więcej informacji na temat imprezy na stronie: DniAeroklubu.pl