Mateusz Siodłoczek w reprezentacji na Mistrzostwa Świata

sty 9, 2015   //   autor Pirat   //   Aktualności
mateusz_siodloczek

fot. skj.szybowce.pl

Mateusz Siodłoczek, pilot szybowcowy Aeroklubu ROW będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata Juniorów w klasie Standard, które odbędą się w dniach 15.11 – 15.12 2015 roku w Narromine w Australii. Po zapoznaniu się z propozycją Trenera Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów – Przemysława Piekarskiego, Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego postanawiła zatwierdzić skład kadry narodowej:  Jacek Flis (Std), Jakub Puławski (Std), Mateusz Siodłoczek (Std), Jan Jawornik (Club), Marek Niewiadomy (Club).

Udział zawodnika rybnickiego Aeroklubu Mistrzostwach Świata jest możliwy dzięki dobrym wynikom uzyskiwanym przez niego na przestrzeni ostatnich lat. W 2013 roku zdobył złoty medal na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz czwarte miejsce na Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów, w minionym roku zajął m.in. czwarte miejsce na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

W 2013 i 2014 roku zawodnik był sklasyfikowany na pierwszym miejscu w krajowym rankingu pilotów szybowcowych w kategorii juniorów, oraz na 7 miejscu w rankingu światowym.