O nas

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego jest stowarzyszeniem działającym na podstawie statutu, jako regionalny przedstawiciel Aeroklubu Polskiego, z własną osobowością prawną.

Zrzeszamy modelarzy, pilotów, skoczków spadochronowych, a także innych pasjonatów szeroko pojętego lotnictwa.

Podstawową działalnością Aeroklubu jest szkolenie lotnicze, które prowadzimy w oparciu o certyfikat organizacji szkolenia lotniczego. Szkolimy od podstaw do licencji pilota szybowcowego, licencji pilota samolotowego turystycznego, świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego, oraz innych uprawnień typowych dla lotnictwa sportowego. Poza podnoszeniem kwalifikacji i utrzymywaniem ważności uprawnień lotniczych, nasi członkowie wykonują loty i skoki treningowe pozwalające na utrzymywanie na odpowiednim poziomie umiejętności lotniczych.

Posiadamy licencję klubu sportowego, która upoważnia naszych członków do startu i reprezentowania Aeroklubu w zawodach krajowych i międzynarodowych.