Rudolf Kopernok obchodził swoje 90 urodziny

lut 12, 2015   //   autor Pirat   //   Aktualności

Rudolf Kopernok12 lutego Pan Rudolf „Rudek” Kopernok, obchodził swoje 90 urodziny.

Rudolf Kopernok urodził się 12.02.1925 w Mysłowicach. Szkolenie szybowcowe i samolotowe zaliczył w Aeroklubie Śląskim w Katowicach. Pod koniec lat 40-tych pracował w Szkole Szybowcowej w Goleszowie, następnie w Górskiej Szkole Szybowcowej Żar.
Od 01.01.1964 pracował w Aeroklubie Rybnickiego Okręgu Węglowego jako Kierownik Aeroklubu pełniąc równocześnie funkcję Szefa Wyszkolenia. Od 1968 pracował w przemyśle górniczym. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej. Cały czas pracował również jako instruktor społeczny w Aeroklubie ROW.

Ustanowił kilka rekordów Polski w przelotach szybowcowych. Między innymi jako pierwszy w latach 50 ubiegłego wieku, wykonał przelot docelowo – powrotny szybowcem Mucha, długość 500 km na trasie Katowice – Leszno – Katowice. Posiada Złotą Odznakę Szybowcową z 3 diamentami nr 31. Na szybowcach i samolotach wylatał kilka tysięcy godzin, szkoląc pokaźną grupę pilotów.
Do 11.11.2001 posiadał ważne licencje szybowcową i samolotową zawodową z uprawnieniami instruktora I klasy. Jest laureatem Błękitnych Skrzydeł nadanych przez redakcję Skrzydlatej Polski.

Szacownemu jubilatowi życzymy 200 lat w zdrowiu!