Rybniczanin zwycięzcą Pucharu Świata

lis 7, 2014   //   autor Pirat   //   Aktualności

Ogromnym sukcesem rybnickich modelarzy zakończył się tegoroczny cykl zawodów o Puchar Świata Modeli Szybowców
Sterowanych Mechanicznie F1E. Po raz pierwszy w historii tych zawodów zwyciężył rybniczanin Franciszek Kańczok. W pierwszej ósemce było jeszcze 2 rybniczan – Eugeniusz Słomka zajął VI miejsce a Wiesław Dziuba był VIII.
W 2014 roku rozegrano 17 zawodów a do końcowej klasyfikacji liczyły się wyniki z 4 najlepszych zawodów. Poszczególne rundy zostały rozegrane w USA, Czechach, Rumunii, Włoszech, Słowacji, Polsce i Francji.

Na zdjęciu Wiesław Dziuba i Franciszek Kańczok

Prezydent Rybnika Adam Fudali gościł delegację Aeroklubu fot. A. Kolenda / UM Rybnik

Zdobywcę Pucharu Świata F. Kańczoka, trenera W. Dziubę i prezesa Aeroklubu ROW I. Wilguckiego gościł Prezydent Rybnika Adam Fudali.

fot. A. Kolenda / UM Rybnik