• Subcribe to Our RSS Feed

Udany sezon modelarzy Aeroklubu ROW

sie 16, 2013   //   autor Pirat   //   Artykuły

Sezon modelarski 2010 dla modelarzy A ROW należy zaliczyć jako udany.

Sukcesy medalowe rozpoczął Miron Geratowski zdobywając na Mistrzostwach Polski Modeli w klasie F3J srebrny medal w grupie seniorów w dniu 14.07.2010 w Bielsku –Białej. Junior Daniel Hałoń w grupie swojej zajął 7 miejsce.

W dniach 23-29 sierpnia 2010 w Rumunii rozegrano Mistrzostwa Europy w klasie modeli F1E. Na tych zawodach A ROW reprezentowali Mateusz Kańczok i Franciszek Kańczok.
W grupie seniorów drużyna w składzie: Franciszek Kańczok – A ROW; Piotr Tendera – GKMLK Rybnik i Stanisław Kubit – GSML-Gliwice – zdobyła złoty medal.
W grupie juniorów Mateusz Kańczok zajął indywidualnie 2 miejsce zdobywając srebrny medal.
Również drużyna w składzie:Mateusz Kańczok – A ROW; Katarzyna Szymańska – A.Gliwicki, Szymon Marcinek – A. Gliwicki zdobyła srebrny medal.
Kierownikiem ekipy polskiej na te mistrzostwa był Wiesław Dziuba – kapitan pilot w PLL Lot.

Duży sukces odniosła reprezentacja naszego Aeroklubu na Mistrzostwach Polski Modeli kl. F 1E rozegranych w tym roku w Toszku.
W grupie seniorów medale zdobyli: złoty Franciszek Kańczok, brązowy Wiesław Dziuba, oraz zespołowo złoty medal drużyna w składzie: Franciszek Kańczok, Wiesław Dziuba i Eugeniusz Słomka.
W grupie juniorów Mateusz Kańczok zdobył srebrny medal, a drużyna A ROW w składzie: Mateusz Kańczok, Mateusz Szatkowski i Paweł Szatkowski również medal srebrny.
W grupie juniorów młodszych srebrny medal zdobył Jacek Kaczmarczyk a drużyna w składzie: Jacek Kaczmarczyk, Paweł Szatkowski i Krzysztof Partyka kolejny srebrny medal.

W Pucharze Polski modeli w klasie F1E: seniorzy – 1 miejsce F. Kańczok; 5 miejce W. Dziuba. Juniorzy – 5 miejce Mateusz Szatkowski; 6 miejce Mateusz Kanczok. Juniorzy młodsi – 2 miejce Paweł Szatkowski, 5 miejce Kamil Kolasiński.