• Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Zawody na Celność Lądowania Aeroklubu ROW 2010

paź 16, 2010   //   autor Pirat   //   Wydarzenia

W dniu 16.10.2010r. na lotnisku Gotartowice rozegrane zostały Zawody na Celność Lądowania Aeroklubu ROW. W tym roku, ze względu na to, że na wszystkich aeroklubowych szybowcach w październiku kończyły się przeglądy przyrządów, a zawirowania proceduralne wokół biuletynów przedłużających nie pozwalały myśleć optymistycznie o zawodach barbórkowych w grudniu, postanowiono że szybowcowe zawody zimowe odbędą się razem z jesiennymi samolotowymi. Dodatkowo, równolegle rozegrano zawody na celność lądowania na samolotach ultralekkich, którym patronowała szkoła lotnicza SilesianAir.

Konkurencje były rozgrywane naprzemiennie co powodowało, że komisja sędziowska miała pełne ręce roboty, a w powietrzu cały czas „coś” wisiało. Pomimo wąskiego pasa startu i lądowania udało się dość sprawnie przeprowadzić wszystkie loty i uniknąć większego zamieszania w powietrzu. Dzięki prawidłowej organizacji udało się nawet „użyczyć” pasa lądowania i strefy pomiarowej grupie paralotniowej, która przeprowadziła własne zawody na celność lądowania.

Po zawodach uczestnicy udali się tradycyjnie do „Podniebnej”, gdzie nastąpiło odczytanie wyników i wręczenie pucharów, dyplomów i drobnych upominków.

W klasyfikacji generalnej zwycięzcą Zawodów został Czesław Wowra, który wyprzedził Irka Kopcia i Annę Rożek z SilesianAir.

Wśród pilotów samolotowych najlepszym okazał się Tomek Szkucik, który uzyskał wynik o 2,6 m lepszy od Wigiliusza Wali i o 7,6 m od Alka Hoły.

Na szybowcach najcelniej lądował Czesław Wowra, a tuż za nim uplasowali się Irek Kopeć i Czesław Sobik.

Na ultralajtach nie dała szans rywalom Anna Rożek, która pokonała Piotra Kopocza i Szymona Łukaszyka oraz 8 innych pilotów.

Zdobywcą pucharu przysługującemu najlepszemu „czynnemu” pilotowi szybowcowemu został Ireneusz Kopeć, który dokonując tego po raz trzeci stał się jego właścicielem i zarazem fundatorem nowego :), natomiast przez rok pucharem dla najlepszego pilota samolotowego cieszył się będzie Tomek Szkucik.

Nad przebiegiem Zawodów, w tym nad kierowaniem lotami zapanował dyrektor Aeroklubu, Adam Michałowski a pracami Komisji Sędziowskiej kierował Łukasz Malina.