Zbiórka środków na remont Gawrona

Nr konta Aeroklubu ROW: 85 1050 1344 1000 0004 0033 7648

Dopisek – „Działalność statutowa stowarzyszenia sportowego – Gawron”

GAWRON SP-CKO to samolot, który przez długie lata służył rybnickim pilotom, zarówno samolotowym jak i szybowcowym, a także spadochroniarzom. I choć wydawało się, że już odszedł na emeryturę, to w tej chwili czeka na remont i powrót na rybnickie niebo! Niestety, koszt remontu jest na tyle wysoki, że Aeroklub nie jest w stanie pokryć ich z własnych środków. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję, której celem jest przywrócenie GAWRONA do życia!

DLACZEGO WARTO?

Aeroklub przez 50 lat istnienia zżył się z miastem Rybnik. Jest dzisiaj  nieodłączną jego częścią. Jedni przają Rybnikowi, inni go lubią ale warto aby wszyscy którym leży zachowanie i utrzymanie działalności szkoleniowej Aeroklubu wsparli inicjatywę uruchomienia Gawrona. Bo jest Aeroklub i prowadzone w nim szkolenia niezmiernie ciekawym wymiarem życia, buduje zainteresowanie techniką i sprzętem lotniczym, tchnie nadzieję na lepszą przyszłość młodzieży.

Zamierzamy z jego pomocą wznowić szkolenie spadochronowe w Rybniku które zostało zakończone z racji braku środków na remont samolotu AN-2. Gawron będzie też służył do holowania szybowców szkolnych Bocian i Puchacz.

JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?

Wszyscy chętni mogą dokonywać wpłat na konto bankowe Aeroklubu ROW, z dopiskiem „działalność statutowa stowarzyszenia sportowego – Gawron”. Taka wpłata umożliwia darczyńcy odliczenie kwoty darowizny od kwoty przychodu przed opodatkowaniem (limit 6% dochodu) PIT. Dla darczyńców którzy będą sobie tego życzyli możemy na bieżąco umieszczać informację zawierającą nazwę darczyńcy i/oraz kwotę wpłaty.

Nr konta Aeroklubu ROW: 85 1050 1344 1000 0004 0033 7648

Dopisek – „Działalność statutowa stowarzyszenia sportowego – Gawron”

[metaslider id=1166]

fot. L. Fizia

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i przyłączenie się do akcji!