• Kamery Online
  • Kamery Online
  • Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Modeli

cze 21, 2018   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Dnia 17 czerwca 2018 roku na lotnisku Aeroklubu Gliwice nasza młodzież wzięła udział w 49 Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w klasie F3J/M
Podzieleni na 3 zespoły tj. trzech zawodników pilotów , trzech holowników i pomocnicy. Zawodnikami w tym roku byli Mikołaj Gruszka, Michał Dudek i Łukasz Piórecki, którzy intensywnie przygotowywali się od 3 tygodni trenując na lotnisku w Gotartowicach pod okiem Jacka Siwicy i Jerzego Markitonia.

O godzinie 10 rozpoczęły się przygotowania do startów – odprawa zawodników i sędziów, losowanie kolejności lotów i pierwsze starty. Pierwsze loty nie należały to łatwych, warunki jeszcze nie sprzyjały młodym pilotom. Dopiero drugie i trzecie loty zakończyły się bardzo dobrymi wynikami, co napawało nadzieją że do finału zakwalifikuję się więcej niż jeden zawodnik. Niestety, w ostatnich lotach wystąpiły niewielkie problemy u Łukasza i Michała. Może to nerwy puściły – i koniec końców obaj byli sklasyfikowani zaraz za finałową piątką. Mikołaj jako jedyny mógł walczyć dalej o mistrzostwo. Finał to były dwa loty. Pierwszy do najlepszych się nie zaliczał. W drugim dzięki podjęciu dobrej decyzji o powtórzeniu startu dał drugi wynik w locie, co w sumie dało nam 3 miejsce. I w ten sposób mamy znów tak, jak rok temu  drugiego wicemistrza Polski, a jest nim w tym roku Mikołaj Gruszka. Wielkie brawa dla niego i dla jego holowniczki Pauliny Wojaczek. Brawa dla Łukasza Pióreckiego i jego brata który był mu holownikiem – wywalczyli 6 miejsce, oraz brawa dla Michała Dudka, który wywalczył 7 miejsce. Podziękowania dla pomocników Piotrka Dudka i Mateusza Mazura.

Comments are closed.