• Kamery Online
  • Kamery Online
  • Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Cztery medale modelarzy

paź 5, 2014   //   autor Pirat   //   Aktualności

W sobotę i w niedzielę rozegrano w Toszku XXIX Mistrzostwa Polski Modeli latających sterowanych Mechanicznnie.
Aerokolub ROW reprezentowali: Wiesław Dziuba, Franciszek Kańczok, Eugeniusz Słomka, Hieronim Morgała,; Jan Pietrykowski, Piotr Plewnia i Piotr Dylewski – seniorzy. W kategorii juniorów i juniorów młodszych: Mateusz Plewnia, Damian Wożniak, Miłosz Tomecki i Franciszek Krakowczyk – wszyscy z modelarni MOSiR Żory prowadzonej przez instruktora Jana Pietrzykowskiego.

W sobotę po odprawie zawodników – seniorów długo oczekiwano na poprawę warunków pogodowych aż wreszcie zdecydowano przenieść rozgrywki na niedzielę. W niedzielę ok. godz. dziesiątej wreszcie opadła mgła i rozpoczęły się zawody. Najpierw startowali seniorzy a po południu juniorzy i juniorzy młodsi.
W kategorii seniorów rozegrano cztery kolejki lotów, a w kat. juniorów i juniorow młodszych trzy kolejki. Zawody zakończono póżnym popołudniem a wręczanie medali odbyło się w pięknej scenerii na zamku w Toszku.

Nasi zawodnicy wracają z pokażnym dorobkiem czterech medali. Ogółem startowało w zawodach prawie stu zawodników. Indywidualnie medale zdobyli: w kat. sen. srebrny Franciszek Kańczok, w kat. jun. mł. Franciszek Krakowczyk – medal brązowy. Zespołowo: F. Kańczok, W. Dziuba i E. Słomka medal złoty; F. Krakowczyk, M. Tomecki i D. Wożniak medal brązowy w kat. jun. mł.
Za tydzień w sobotę i w nniedzielę dwie imprezy zaliczane do Pucharu Polski i zakończenie pucharu – relacja wkrótce.


Comments are closed.