Dni Aeroklubu 2015 za nami

cze 23, 2015   //   autor Pirat   //   Aktualności

Tegoroczna edycja Dni Aeroklubu przeszła do historii. Mimo kapryśnej aury wszyscy uczestniczy pokazów dotarli do Rybnika i zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności na lotnisku w Rybniku Gotartowicach. Wszystko zaczęło się już o 5.30 rano startem balonu. Później publiczności dwukrotnie zaprezentowali się m.in. Artur Kielak, który dał niesamowity show w swoim stylu, grupa Firebirds, która zadebiutowała oficjalnie podczas ubiegłorocznych Dni Aeroklubu, były pokazy akrobacji wiatrakowca w wykonaniu pilota Andrzeja Wybrańca, barwny pokaz zrzutu wody zaprezentowali piloci Dromaderów, na co dzień stacjonujących na rybnickim lotnisku. Świetny pokaz zaprezentował Maciej Pospieszyński. Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej, który naukę podniebnych akrobacji rozpoczynał w Rybniku, w niedzielę obchodził swoje urodziny. Tort z szybowcem uroczyście odebrał na scenie, przy akompaniamencie „Sto lat” w wykonaniu orkiestry.

W niedzielę dotarła do Rybnika Grupa Żelazny, która dopełniła program imprezy, tradycyjnie pozostawiając niezapomniane wrażenia. Zachwyt publiczności wzbudziła czeska grupa rekonstrukcyjna Pterodactyl Flight. Na płycie lotniska nieprzerwanie funkcjonowały wojskowe namioty, jednak spokój stacjonujących w nich żołnierzy przerwał dźwięk syreny. To co rozegrało się w ciągu następnych kilkunastu minut na długo pozostanie w pamięci widzów. Rekonstrukcja pojedynków rodem z I wojny światowej, efekty pirotechniczne i duża dawka humoru ujęła licznie zgromadzoną publiczność.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że druga edycja Dni Aeroklubu stała się faktem.
Zapraszamy do przejrzenia relacji i galerii zdjęć na stronach patronów medialnych naszej imprezy: Radio90, portal rybnik.com.pl, Tygodnik Regionalny Nowiny