Dobre wyniki naszych modelarzy.

cze 19, 2014   //   autor Pirat   //   Aktualności

Duże osiągnięcie zanotowali nasi modelarze na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych rozegranych w dniach 7 i 8 czerwca na lotnisku w Gliwicach. Siódemka zawodników wchodziła w Modelskład drużyny z Aeroklubu ROW. Są to: Wojtek Smołka, Patryk Cincio, Miłosz Tomecki, Kasper Kostorz oraz Paweł Oelszlaeger z modelarni MOSiR w Żorach . Inne modelarnie reprezentowali:

Szymon Torbicki z RC model klubu oraz Dawid Brzeziński z MDK w Rybniku. Zawodnicy dzielnie walczyli w kilku klasach modeli zdobywając punkty dla drużyny. W klasyfikacji końcowej drużyna A ROW zdobyła 4 miejsce (na 22 zespoły). Jest to najlepsze zespołowo od kilkunastu lat startów w MPJM.

Indywidualnie poszło jeszcze lepiej bo w klasie F3Jm (szybowce RC) Szymon Torbicki zdobył złoty medal a Dawid Brzeziński brązowy. Jest to efekt całorocznej pracy z młodzieżą instruktorów: Jerzego Markitona, Jana Pietrzykowskiego, Ryszarda Torbickiego oraz Józefa Morgały.