Emerytura Szefa

lut 8, 2019   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Po 50-ciu latach pracy zawodowej w lotnictwie, Wiesław Dziuba postanowił przejść na emeryturę. Blisko 20 lat przepracował w Aeroklubie ROW, gdzie przez większość czasu pełnił funkcję Szefa Wyszkolenia. Tak wspomina, w telegraficznym skrócie, przebieg swojej kariery:

Pracę zawodową w lotnictwie rozpocząłem w czerwcu 1969 roku w Aeroklubie ROW Rybnik. Początkowo, krótko, jako instruktor szybowcowy, a następnie jako Szef Wyszkolenia do marca 1980 roku. W 1974 roku zaliczyłem 3 miesiące latania w Egipcie jako agro-pilot. 17 marca 1980 roku rozpocząłem pracę w PLL LOT. Latałem na samolotach An-24, Ił-18, Boeing-737 i 15 lat na samolotach Boeing-767. Ostatni lot w PLL LOT wykonałem 30.09.2010 na trasie Chicago – Warszawa. W lutym 2011 ponownie rozpocząłem pracę w Aeroklubie ROW jako Szef Wyszkolenia.

Panie Wieśku, dziękujemy za wszystkie lata wspólnie spędzone na lotnisku i pracę włożoną w rozwój rybnickiego Aeroklubu! Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia na lotnisku.

„Dopóki zdrowie pozwoli, dopóki będą chęci do latania, będę latał”