Lotnisko zostaje w Rybniku

lut 18, 2015   //   autor Pirat   //   Aktualności

W ostatnich tygodniach przez lokalne media przetoczyła się dyskusja o dalszych losach naszego lotniska w Gotartowicach. Zaczęło się od wiadomości, jakoby władze miasta rozważały przeznaczenie terenu lotniska pod mogącą powstać w jego miejscu strefę inwestycyjną. Samo lotnisko zaś miałoby wtedy zostać przeniesione poza teren miasta.

Po wielu rozmowach, spotkaniach, medialnych wypowiedziach obu stron, dzisiaj w siedzibie Aeroklubu odbyła się konferencja z udziałem Agnieszki Skupień – rzecznika prasowego Prezydenta Rybnika, Wojciecha Studenta – pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej i Prezesa Aeroklubu Ireneusza Wilguckiego. Głównym jej celem było jasne określenie zamiarów jakie miasto ma w stosunku do terenów lotniska.

Konferencja Aeroklub ROW

Nie zamykamy lotniska, nie likwidujemy Aeroklubu” – tak brzmiała najważniejsza deklaracja pełnomocnika Prezydenta, Wojciecha Studenta. Była również mowa o opracowywaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennegoi o tym, że projekt budowy utwardzonego pasa na lotnisku ostatecznie trafił „do szuflady”.

Poruszony został również temat Pikniku Lotniczego, który, podobnie jak w ubiegłym roku,  odbędzie się w czerwcowy weekend. Jak zapowiedziała Pani Rzecznik, miasto aktywnie włączy się w pomoc przy jego organizacji. Dodatkowo impreza będzie połączona z festiwalem Złota Lira. O szczegółach dotyczących Pikniku będziemy na bieżąco informować, natomiast pełne relacje z dzisiejszej konferencji prasowej można przeczytać m.in. na łamach Rybnik.com.pl i Nowiny.rybnik.pl

Konferencja w siedzibie Aeroklubu