Medal w Mistrzostwach Świata Modeli Szybowców klasy F1E

sie 27, 2017   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

W dniach 20-27.08.2017 w rumuńskiej miejscowości Turda (Transylwania) rozgrywane były konkurencje Mistrzostw Świata seniorów w klasie modeli szybowców sterowanych mechanicznie.Do rywalizacji przystąpiło 11 reprezentacji narodowych(USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Czechy, Słowacja, Rumunia, Polska). W składzie trzyosobowej ekipy polskiej znalazł się rybniczanin, członek Aeroklubu ROW Rybnik Franciszek Kańczok oraz 2 gliwiczan, Stanisław Kubit i Jacek Zurowski. Po pięciu zaciętych konkurencjach w trudnych,złożonych warunkach pogodowych reprezentacja Polski zgromadziła najwięcej punktów zdobywając złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzów Świata. Na drugim stopniu podium stanęli Słowacy a na trzecim Rumuni.

Gratulujemy!