Mikołajkowe Zawody na celność lądowania za nami

gru 4, 2016   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

W sobotę 3 grudnia na lotnisku Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego przeprowadzone zostały Mikołajkowe Zawody na Celność Lądowania. Uczestnicy startowali na szybowcach Bocian oraz Puchacz. Mimo przenikliwego zimna, na starcie pojawiło się wielu pilotów, w tym goście z zaprzyjaźnionego Aeroklubu w Zabrehu. Każdy miał prawo do dwóch startów, do klasyfikacji brany był pod uwagę najlepszy wynik. Łącznie wykonano 37 lotów konkursowych, a najcelniej lądował Wirgilusz Wala. Drugie miejsce zajął Eugeniusz Szkucik, trzeci był Petr Masik. Gratulujemy!

img_0075

Zwycięzcy zawodów

Zwycięzcy zawodów na celność lądowania

Po zakończeniu lotów, w klubowej świetlicy, przy ciepłej herbacie, kołoczu i kiełbaskach z grilla nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców. Zakończony sezon podsumowała również Sekcja Szybowcowa Aeroklubu ROW. Dyplomy i pamiątkowe statuetki wręczono w pięciu kategoriach –  najdłuższy przelot, najwięcej wylatanych kilometrów, najdłuższy lot, najwięcej wylatanych godzin, największe przewyższenie. Ponadto ogłoszono zwycięzcę całorocznych szybowcowych zawodów o puchar przechodni Prezesa Aeroklubu ROW,  został nim Marcin Szymura.

img_0160

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za liczny udział wszystkim pilotom.