Pomysły i plany nowych władz Sekcji Szybowcowej

mar 1, 2016   //   autor EPRG   //   Aktualności

W dniu 20 lutego 2016 r. odbyło się zebranie sekcji szybowcowej, na którym została przedstawiona prezentacja na temat problemów, sposobów ich rozwiązania oraz działalności i planów sekcji w sezonie 2016. Jednym z punktów spotkania był wybór nowych władz sekcji szybowcowej. Na zebranie przybyło 22 osoby. Członkowie sekcji szybowcowej jednogłośnie wybrali Zarząd sekcji w następującym składzie:

1. Marcin Szymura – Przewodniczący

2. Łukasz Malina – Zastępca

3. Marek Walkowicz – Sekretarz

Dla nieobecnych prezentacja została wysłana na e-maila, jeżeli ktoś nie otrzymał prosimy o kontakt na e-maila sekcyjnego.
Kolejnym punktem spotkania była ankieta dla pilotów, mająca na celu określenie planów lotniczych na zbliżający się sezon. Jeżeli jeszcze nie przesłaliście wypełnionej ankiety lub byliście nieobecni prosimy o uzupełnienie i przesłanie na skrzynkę mailową sekcji. Ankieta do pobrania w zakładce Sekcja Szybowcowa Aeroklub ROW.

Adres mailowy sekcji: sekcjaszybowcowa@aeroklub.rybnik.pl

Ważnym punktem mającym na celu zintensyfikowanie latania w klubie jest organizacja zawodów sekcji szybowcowej o Puchar Przechodni Prezesa Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego. Regulamin zawodów będzie dostępny w najbliższym czasie.

Do końca marca planujemy uruchomienie forum, na którym będzie możliwość:

• umówienia się na latanie w tygodniu i nie tylko
  • umówienia się na wspólne prace porządkowe i na sprzęcie
  • bezpośrednich linków do darmowych programów nawigacyjnych
  • ściągnięcia bazy rybnickich punktów zwrotnych, map i aktualnych stref
  • wymiany doświadczeń w użytkowaniu darmowych programów nawigacyjnych
  • wymiany pomysłów i uwag dotyczących funkcjonowania sekcji

Wejście na forum dostępne będzie po uprzednim zalogowaniu. Forum będzie służyło również do pisania ważnych informacji związanych z życiem sekcji, a których nie ma potrzeby umieszczać na głównej stronie w zakładce „Aktualności”.

Zarząd sekcji szybowcowej dysponuje również własnym numerem telefonu pod którym można zgłaszać sprawy bardzo pilne, co będzie działało też w drugą stronę. Pod tym numerem można również zgłaszać brak dochodzących wiadomości mailowych. Zachęcamy jednak do kontaktu mailowego lub w przyszłości poprzez forum.

Nr telefonu kontaktowego: 501-518-016

Przypominamy osobom, które mają zaległości w opłatach za loty za sezon 2015 o jak najszybszym ich uregulowaniu, a równocześnie wszystkim przypominamy o wpłacaniu składek członkowskich na sezon 2016 zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie Aeroklubu ROW.

Wszelkich płatności prosimy dokonywać na konto: Aeroklub Rybnickiego Okręgu

Węglowego, ul. Żorska 332, 44-200 Rybnik; Nr konta: 85 1050 1344 1000 0004 0033 7648

Jednocześnie informujemy, iż osoby z uzupełnioną dokumentacją lotniczą i opłaconymi składkami mogą już zdawać egzaminy KWT drogą elektroniczną, tak jak w latach ubiegłych. Szczegóły można uzyskać u Szefa Wyszkolenia.