Powiększa się kolekcja modeli w naszym „Muzeum Lotnictwa w Miniaturze”

sty 10, 2021   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Kilka słów na temat naszego Muzeum Lotnictwa w Miniaturze od jego opiekuna Jana Pietrzykowskiego:

Ostatnio nasze muzeum wzbogaciło się o dwa nowe modele tj. Zlin 50 w barwach Aeroklubu ROW oraz model Cessny 172,która przez kilka lat latała u nas. Ponadto Zbyszek Łaski dokończył dwa modele Zlin 42, które latały u nas. Postanowiliśmy utworzyć grupę modeli samolotów które latały w naszym aeroklubie od początku jego istnienia. Jest to karkołomne przedsięwzięcie, bo te modele trzeba wykonać od podstaw (nie ma takich zestawów, jedynie zestaw modelu Zlina 50 udało się zakupić ze środków, które wpłynęły z 1% dla sekcji oldtimerów).
Tutaj mój apel do koleżanek i kolegów o przyłączenie się do sekcji oldtimerów. Potrzebne są jeszcze modele: Gawron, Jak 12, Wilga, Junak-3, Zlin ML, Zlin 526F i AFS. Brakuje także wielu popularnych modeli szybowców. Mamy zdolnych modelarzy, którzy byliby w stanie wykonać takie modele, jednak trzeba za nie zapłacić. Wykonanie jednego modelu to kilkadziesiąt godzin pracy. Nasze muzeum jest wyjątkowe w skali kraju i może być piękną wizytówką naszego aeroklubu.
Koszt jednego modelu to ok. 200 PLN. Proszę Koleżanki i Kolegów aby spróbowali rozmawiać ze znajomymi. Wystarczy jeden sponsor na jeden model.

Zainteresowanych proszę o kontakt na tel. 602 219 049
Z lotniczym pozdrowieniem – Jan Pietrzykowski