• Kamery Online
  • Kamery Online
  • Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Smyki już latają

mar 30, 2015   //   autor EPRG   //   Aktualności

smykiW poniedziałek 3o marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika odbyła się pierwsza impreza z serii „Smyki Latają”.

„Smyki latają” to cykl imprez sportowych dla dzieci, organizowanych przez Aeroklub ROW i przedstawicieli szkół, w których się one odbywają. W trakcie zawodów, zawodnicy puszczają zbudowane przez siebie modele szybowców PW-5 „Smyk” (materiały do budowy modeli dostarcza Aeroklub). Impreza jest wspaniałą zabawą dla wszystkich, zarówno dla startujących w niej młodych zawodników, jak i dla ich opiekunów, którzy wspólnie ze swoimi podopiecznymi biorą udział w budowaniu modeli.

W pierwszym konkursie wzięły udział klasy I D z wychowawczynią p. Izą Mencel oraz I E z wychowawczynią Anna Hajdas-Burek. Dziękujemy za przychylność dyrektor SP nr 5, Pani Jolanty Rocznik. Zabawa w latanie modelami szybowców, dostarczyła dzieciom wiele radości i wzbudziła ogromne zainteresowanie konkursem i jego wynikami. Najdalej poszybowały modele Pawła, Oliwi i Mateusza. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały dyplom uczestnictwa i model do dalszej zabawy w domu.

Osoby,  zainteresowane zorganizowaniem tego typu imprezy w swojej szkole prosimy o kontakt z biurem Aeroklubu ROW nr telefonu 32/42 181 89 lub osobami zajmującymi się organizacją zawodów, tj. Jan Pietrzykowski – nr telefonu 602 219 049, Maria Tosta – nr telefonu 504 136 860.

Więcej informacji o cyklu imprez „Smyki Latają”

smyki-sp5-2smyki-sp5-4smyki-sp5-6smyki-sp5-3smyki-sp5-1

Comments are closed.