Sukcesy modelarzy Aeroklubu ROW

lip 30, 2019   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

W ubiegłą niedzielę nasi juniorzy młodsi Mateusz Mazur , Piotr Dudek i Jan Jurasz wraz z pomocnikami technicznymi Michałem Banetem, Jakubem Chyłą i Michałem Dudkiem wzięli udział w 50 Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w Gliwicach w kategorii F3J/M.
W zaciętej rywalizacji  w skwarze słońca i mocnych podmuchach wiatru, chłopcy dzielnie walczyli. Po pięciu lotach do finałowej czwórki zakwalifikował się Mateusz. Loty finałowe były pewne emocji, gra nerwów. Mimo tego pierwszy lot finałowy zwycięski, drugi lot okazał się też najlepszy i dał Mateuszowi zwycięstwo w zawodach. Wielkie gratulacje dla niego i dla Piotra, gdyż były to ich pierwsze zawody modelami zdalnie sterowanymi.  W klasyfikacji drużynowej nasi modelarze zajęli piątą pozycję. Podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do tego sukcesu.