Wizyta gości z Aeroklubu w Dorsten

lip 13, 2016   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Od kilku dni gościmy na naszym lotnisku grupę pilotów i uczniów z zaprzyjaźnionego Aeroklubu w Dorsten. W sobotę 9 lipca miało miejsce oficjalne powitanie, z udziałem przedstawicieli obu klubów oraz władz miasta Rybnika. Goście z Niemiec przyjechali na dwutygodniowy pobyt do Rybnika w ramach projektu realizowanego przez nasz aeroklub „Wspólne niebo – lotnicza współpraca miast partnerskich Dorsten i Rybnika”. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Rybnika.

Powitanie gości z Dorsten

Wizyta w Urzędzie Miasta i spotkanie z Prezydentem panem Piotrem Kuczerą

W poniedziałek, w Urzędzie Miasta z grupą pilotów spotkał się Prezydent Rybnika, Pan Piotr Kuczera. Podczas rozmowy padły pytania o plany pobytu w naszym mieście, a te to przede wszystkim wspólne latanie, ale nie tylko. Po wizycie w Urzędzie Miasta goście z Niemiec zwiedzili w towarzystwie przewodnika Rybnik, a we wtorek 19 lipca planowana jest wycieczka do Krakowa.

Na wycieczkę do Krakowa zapraszamy także członków Aeroklubu ROW. Wyjazd autobusem w dniu 19.07.2016 o godz. 7.00 z lotniska. W planach m.in. zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, obiad, zwiedzanie rynku w Krakowie i Katedry Wawelskiej. Koszty imprezy ponosi Aeroklub ROW.
Zapisy na wycieczkę przyjmujemy w biurze Aeroklubu, lub mailowo – biuro@aeroklub.rybnik.pl