• Kamery Online
  • Kamery Online
  • Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Zapisy na kurs szybowcowy i samolotowy

lut 1, 2015   //   autor Pirat   //   Aktualności

szkolenia_2014

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem licencji pilota samolotowego lub/i szybowcowego serdecznie zapraszamy na szkolenia teoretyczne i praktyczne. Aktualnie prowadzimy zapisy na kursy, które rozpoczną się na początku roku 2015. Kierownictwo Aeroklubu ROW zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych na szkolenie podstawowe do licencji szybowcowej SPL i licencji samolotowej PPL(A) na lotnisko w Gotartowicach w dniu 28.02.2015 (sobota) godz 10:00.

Wyślij swoje zgłoszenie na szkolenie już teraz!

Telefon kontaktowy – 501518016, email: wyszkolenie@aeroklub.rybnik.pl

 

Kurs podstawowy do licencji pilota szybowcowego (teoria i praktyka) SPL

W trakcie szkolenia u nas zdobędziesz podstawową wiedzę niezbędną do wykorzystania w przyszłej karierze pilota, mechanika, technika, konstruktora, inżyniera lotniczego. Szkolenie szybowcowe może być dla Ciebie pierwszym krokiem w wielkiej karierze lotniczej. Pozwoli zweryfikować predyspozycje do wykonywania zawodu pilota, a jako przyszłemu mechanikowi czy inżynierowi lotniczemu pozwoli zdobyć wiedzę i zrozumieć wiele zasad i mechanizmów rządzących w lotnictwie.

Szkolenie szybowcowe w naszym ośrodku odbywa się na dwumiejscowych laminatowych szybowcach typu Puchacz i drewnianych typu Bocian. Starty odbywają się za samolotem.

Szkolenie podstawowe to około dwumiesięczny okres szkolenia teoretycznego (system weekendowy) i drugi miesiąc praktyki – w tym czasie uzyskasz III klasę wyszkolenia szybowcowego i będziesz mógł się poszczycić pierwszymi dziesięcioma lotami samodzielnymi.

Kolejny etap szkolenia w życiu szybownika to zdobycie licencji. Ten okres trwa około roku, w trakcie którego będziesz zdobywał kolejne uprawnienia niezbędne do uzyskania licencji pilota szybowcowego.

Licencja umożliwi Ci bez nadzoru instruktora pilotowanie szybowców, szybowców z napędem a po odbyciu dodatkowego szkolenia także pilotowanie motoszybowców.

Wyślij swoje zgłoszenie na szkolenie już teraz!

Telefon kontaktowy – 501518016, email: wyszkolenie@aeroklub.rybnik.pl

Kurs podstawowy do licencji pilota samolotowego (teoria i praktyka) PPL(A)

Licencję turystyczną warto uzyskać z kilku powodów. Po uzyskaniu licencji będziesz mógł wypożyczać samolot w naszym ośrodku lub każdym innym na świecie i samodzielnie wykonywać przeloty.

Oferujemy:

  • Kurs teoretyczny do licencji pilota samolotowego turystycznego – PPL(A):
    Aktualnie prowadzimy zapisy na kurs teoretyczny do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A).
  • Kurs praktyczny do licencji pilota samolotowego turystycznego – PPL(A):terminy rozpoczęcia szkolenia praktycznego do PPL(A) dla osób, które posiadają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego do PPL(A) ustalamy indywidualnie


Wyślij swoje zgłoszenie na szkolenie już teraz!

Telefon kontaktowy – 501518016, email: wyszkolenie@aeroklub.rybnik.pl

Comments are closed.