Zmarł major Antoni Tomiczek

lis 19, 2013   //   autor EPRG   //   Aktualności

Z żalem informujemy, że w wieku 98 lat, zmarł członek Klubu Seniorów Lotnictwa major Antoni Tomiczek.

Za czyny bojowe w czasie II wojny światowej został odznaczony m.in. dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i złotą odznaką honorową woj. śląskiego. Po wojnie, do 1964 roku był pilotem sportowym w Aeroklubie Gliwickim. Jest patronem gimnazjum w podrybnickich Lyskach.

We wrześniu 1939 roku podczas lotu do Rumunii, zakończonego przymusowym lądowaniem dostał się do niewoli sowieckiej. Po ewakuacji do Wielkiej Brytanii został pilotem 1586. Eskadry do Zadań Specjalnych i 301. Dywizjonu Bombowego.

Msza żałobna odbędzie się 22 listopada 2013 roku o godzinie 14 w kościele parafialnym w Pstrążnej koło Rybnika.