O nas

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego jest klubem sportowym działającym na podstawie statutu, ustawy o sporcie, ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ustawy o działalności pożytku publicznego.

Zrzeszamy modelarzy, pilotów, skoczków spadochronowych, a także innych pasjonatów szeroko pojętego lotnictwa.

Podstawową działalnością Aeroklubu są szkolenie lotnicze, które prowadzimy w oparciu o certyfikat organizacji szkolenia lotniczego. Szkolimy od podstaw do licencji pilota szybowcowego, licencji pilota samolotowego turystycznego, świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego. Poza podnoszeniem kwalifikacji i utrzymywaniem ważności uprawnień lotniczych, nasi członkowie wykonują loty treningowe pozwalające na utrzymywanie na odpowiednim poziomie umiejętności lotniczych.

Posiadamy licencję klubu sportowego, która upoważnia naszych członków do startu i reprezentowania Aeroklubu w zawodach krajowych i międzynarodowych.