• Kamery Online
  • Kamery Online
  • Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

V Dni Aeroklubu za nami

cze 12, 2018   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Piąta edycja Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu za nami. Jako organizatorzy chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że taka impreza mogła zagościć na rybnickim lotnisku. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób aktywnie zaangażowanych w pomoc w bezpośrednim przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy – członkom i pracownikom Aeroklubu ROW, przyjaciołom AROW, członkom Rybnickiego Klubu Paralotniowego, oraz wszystkim pozostałym osobom, które poświęciły swój czas i energię!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę władz Miasta Rybnika, Sponsorów, Partnerów i Patronów imprezy, Rady dzielnicy Gotartowice, OSP Gotartowice, OSP Kłokocin.

Dziękujemy oczywiście również pilotom oraz wspaniałej publiczności, za liczne przybycie i stworzenie miłej, rodzinnej atmosfery!

W imprezie wystąpili m.in. grupa akrobacyjna Firebirds, Marek Choim, Jan Makula, Jacek Mainka, grupa Follow Me, grupa rekonstrukcyjna Pterodactyl Flight. W niedziele mogliśmy ponadto zobaczyć świetny pokaz w wykonaniu Rybnickiego Klubu Paralotniowego, zaprezentowali się modelarze z Rybnickiego RC Model Club, Andrzej Wybraniec na swoim wiatrakowcu a na zakończenie imprezy nad płytę lotniska wzniósł się balon Aeroklubu ROW.

Na imprezę ostatecznie nie dotarła Maria Muś. Niestety, prace serwisowe na jej śmigłowcu się przedłużyły i maszyna musiała pozostać w warsztacie. Kłopoty techniczne nie ominęły też Czechów z Pterodactyl Flight, którzy mieli się zjawić w sile pięciu samolotów, jednak jeden z nich w trakcie lotu do Rybnika musiał awaryjnie lądować w polu pod Ołomuńcem z powodu awarii silnika.

Follow Me, fot. Adam Nogły

Firebirds, fot. Adam Nogły

De Havilland Canada DHC-1 Chipmunk, fot. Adam Nogły

Pokaz zrzutu wody z Dromadera, fot. Adam Nogły

Comments are closed.