• Kamery Online
  • Subcribe to Our RSS Feed

Złoty medal na modelarskich Mistrzostwach Świata

sie 10, 2023   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

Na rozegranych w dniach 01-04,08.2023 w miejscowości Turda w Rumunii Mistrzostwach Świata Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie ( F 1 E) ogromny sukces odniosła reprezentacja Polski. Na 6 możliwych do zdobycia Medali Złotych nasi modelarze przywieźli do Kraju 5 medali złotych! W składzie reprezentacji byli modelarze z Rybnika oraz Gliwic i Nowego Targu.

W reprezentacji seniorów startował członek naszego Aeroklubu Bernard Okrent który zdobył Złoty Medal w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej seniorów zwyciężył Konrad Żurowski z Gliwic, drużyna zajęła pierwsze miejsce. W klasyfikacji juniorów zwyciężyła Paulina Szumska z Gliwic, która zwyciężyła również w klasyfikacji juniorek oraz zdobyła również złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

Gratulacje i podziękowania dla Pana Bernarda, dzięki któremu puchar i złoty medal mistrzostw świata zasilą klubową kolekcję trofeów!