Pogrzeb Kariny Laszuk

lip 21, 2023   //   autor eprg -rybnik   //   Aktualności

W sobotę 22.07 odbędzie się uroczystość pogrzebowa Kariny Laszuk, która zginęła w katastrofie lotniczej w Chrcynnie 17 lipca. Pierwsze skoki wykonała na początku lat 90 w Aeroklubie ROW. Później związała się z Aeroklubem Warszawskim i kobiecą grupą zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 No Mercy.

Komunikat ze strony Aeroklubu Warszawskiego:

Karina ze spadochroniarstwem związana była ponad 20 lat. Członkini naszej Sekcji Spadochronowej oraz jedynej polskiej drużyny żeńskiej w dyscyplinie 4-way FS, No Mercy. Złota medalistka tunelowych Mistrzostw Polski w FS4 w 2016 i 2017, srebrna medalistka Spadochronowych Mistrzostw Polski FS4 w 2021 i brązowa medalistka spadochronowych Mistrzostw Świata w FS4 w 2021. Zawsze chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem, trenując kilka zespołów, jako load organizer na strefie SkyDive Warszawa, ale też skacząc z początkującymi skoczkami, służąc radą i motywując.

Uroczystość pożegnania Kariny Laszuk odbędzie się w sobotę, 22 lipca, o godzinie 12:00 w Kościele pw. św. Stanisława Kostki w Mrokowie (gmina Lesznowola), przy ul. Rejonowej 40. Po mszy żałobnej nastąpi odprowadzenie Zmarłej do grobu na Cmentarz Parafialny.